2020. gada 20. februārisVārda diena: Smuidra, Vitauts, Smuidris Sportlat draugiem.lv lapaSportlat facebook lapaSportlat twitter.com lietotājsSportlat.lv RSS barotne
Reģistr. sportlat.lv lietotājiem
Valoda
Sacensību video
Šodienas jubilāri
Statistika
eXTReMe Tracker
Par mums

 

Biedrība Sporta klubs SPORTLAT dibināta 2006.gada 3.oktobrī ir dibināta ar mērķi organizēt sporta pasākumus aktīviem un sportot gribošiem cilvēkiem, rosināt iedzīvotāju interesi par aktīvām brīvā laika pavadīšanas iespējām. Lai ieceres īstenotu dzīvē, katru gadu tiek organizēts sacensību seriāls "SPORTLAT BALVA", kurā apvienoti starti dažādos izturības sporta veidos kā skriešana, riteņbraukšana, triatlons, distanču slēpošana un orientēšanās.
 
SPORTLAT jau pirmajā pastāvēšanas gadā aktīvi iesaistījās dažādu sacensību atbalstīšanā- VX maratons, Starptautiskais Rīgas maratons, Latvijas Vieglatlētikas kausa izcīņa 4 posmos, MTB sacensības, dažādi Baltijas čempionāti.
 
Sacensību seriāla "SPORTLAT BALVA" vēsture.

SPORTLAT BALVA sacensību seriāla vēsture aizsākās 2006. gadā.
Ideja bija noorganizēt daudzpusīgu sacensību seriālu, kurā varētu izpausties dažādu sporta veidu pārstāvji un izmēģināt spēkus ne tikai savā specializācijā, bet arī radniecīgos sporta veidos, kuru pamatā ir izturības distanču veikšana. Tas arī tika īstenots un radās "SPORTLAT BALVA 2006". Attiecīgi tika piedāvātas distances distanču slēpošanā, ziemas duatlonā, MTB riteņbraukšanā, skriešanā, triatlonā un duatlonā. Pirmajā sezonā notika 9 posmi čertrās vecuma grupās vīriešiem un trīs vecuma grupās sievietēm. Lai nodrošinātu pasaulē pieņemtos garo distanču sporta veidu standartus, tika nodibināti kontakti ar vienu no vadošajiem rezultātu fiksēšanas elektronisko iekārtu ražotājiem "ChampionChip" un "Sportlat" kļuva par šī zīmola pārstāvjiem Latvijā. Kopš tā brīža visas sacensības tiek apkalpotas ar modernu rezultātu laika ņemšanas iekārtu, kas nodrošina ātru un precīzu rezultātu apkopošanu.

Nākamajā sezonā "SPORTLAT BALVA 2007" sacensību seriāls paplašinājās jau līdz 12 posmiem. Dalībnieku atsaucība kļuva arvien lielāka, sacensību seriāls kļuva arvien populārāks un nopietni iekļāvās Latvijas sporta sacensību apritē. Lai arī dalībnieku rindās ir daudzi mūsu valsts vadošie sportisti, "Sportlat balvas" ideja ir vienot arī tautas sporta aktīvistus, ģimenes un cilvēkus ar aktīvu dzīvesveidu. Sacensību dažādībai 2007. gadā notika neliela sporta veidu nomaiņa un duatlonu nomainīja orientēšanās sporta posms, kas lielai daļai pastāvīgo dalībnieku bija kas jauns un vēl neizmēģināts, un daudzi guva pirmās iemaņas šīs interesantās disciplīnas veikšanai. Apbalvošanas kārtībā tika ieviesti daži jaunumi - tika organizēts papildus atsevišķs vērtējums MTB riteņbraucējiem, kā arī vērtējums komandām kurā sezonas garumā savā starpā, īsteni sportiskā garā sacentās 11 komandas. Piedāvātais sacensību serviss un kvalitāte nepalika nepamanīta un 2007. gadā Latvijas Vieglatlētikas savienība noslēdza līgumu ar "Sportlat" kā organizatoru Latvijas čempionātiem gan pusmaratona gan maratona distancē.

"SPORTLAT BALVA 2008" dalībniekus sagaidīja jau ar 16 posmiem. Taisnības labā gan jāsaka, viens no šiem posmiem tika atcelts, jo sezonas sākuma ziemas apstākļi slēpošanas cienītājus nelutināja un attiecīgā posma brīdī nebija iespējams nodrošināt nepieciešamo sniega daudzumu. Bet sacensību seriāls bez slēpošanas neizpalika. Visi pārējie posmi notika kā iecerēts. Dalībnieku skaits turpināja augt un to vidējais skaits posmā sasniedza jau 450 cilvēkus. Palielinoties "Sportlat balvas" popularitātei, tika palielināts arī piedāvāto vecuma grupu skaits un 2008. gadā vērtējums tika veikts sešās vecuma grupās vīriešiem un piecās vecuma grupās sievietēm. Komandu skaits sezonas laikā auga acīm redzami un gada beigās to kopskaits jau bija 24. Katrā sacensību posmā neiztrūkstoši tika organizēta arī simboliska distancīte mazajiem bērniem, kas kopējo atmosfēru padarīja vēl mājīgāku un ģimeniskāku.

"SPORTLAT BALVA 2009" sacensību seriāls tika optimizēts uz 15 posmu sezonu, kuras laikā savus spēkus trasēs devās izmēģināt kopumā 3475 sportistu. Pēc veiktās dalībnieku aptaujas, uzklausot vēlmes, pirms sezonas tika nolemts vecumu grupu skaitu palielināt nu jau uz 8 vecuma grupām vīriešiem un 6 vecuma grupām sievietēm. Arī bērni mazajās distancītēs devās jau divās grupās - līdz sešu gadu vecumam un 7 - 10 gadus sasniegušie. Sezonas laikā piedāvātās disciplīnas palikušas nemainīgas:

  • 4 slēpošanas posmi;
  • 4 skriešanas posmi;
  • 5 MTB riteņbraukšanas posmi;
  • 1 orientēšanās posmi;
  • 1 triatlona posms.

 

2009. gadā "Sportlat balvas" ietvaros notiekošajiem Latvijas čempionātiem pusmaratonā un maratonā papildus tika uzticēts rīkot Latvijas čempionātu arī krosa skrējienā. Ar šo "Sportlat" kļuvis par galveno organizatoru visiem Latvijas čempionātiem standarta garo distanču skrējienos ārpus stadiona.

"SPORTLAT BALVA 2010" sezona tiks papildināta ar dažādiem patīkamiem jaunumiem  un posmu skaits palielināts līdz 18.
 
"SPORTLAT BALVA 2011" sezonas laikā 18 dažādu sacensību laikā tika uzstādīts jauns kopējais dalībnieku skaita rekords – 8381 sportisti.
 
"SPORTLAT BALVA 2012" seriālā ietilpa 11 sacensības šādos sporta veidos - 3 slēpošanas, 3 riteņbraukšanas, 3 skriešanas, 1 triatlons, 1 duatlons:
  • Kopējais 2012. gada sezonā iesaistīto dalībnieku skaits 6884 sportistu, no kuriem 1328 bija bērni, 1628 sievietes un 3928 vīrieši;
  • Sacensībās aktīvi piedalījās dažāda vecuma Latvijas iedzīvotāji - gan 3-gadīgi bērni, gan 70-gadīgi sportiski aktīvi ļaudis;
  • Mūsu sacensību ģeogrāfija aptvēra visu Latviju, tās notikušas Valmierā, Ogrē, Ventspilī, Madonā, Vecpiebalgā, Rīgā un citur. Bez Latvijas sportistiem sacensībās piedalījušies arī pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, Īrija, Vācijas, Baltkrievijas, Čehijas, ASV un pat Austrālijas.
 
„SPORTLAT BALVA” ir lielākais multisporta sacensību seriāls Latvijā, kas 2013. gadā notiks jau astoto sezonu, kurā visa gada garumā būs apvienotas 17 sacensības tādos sporta veidos kā distanču slēpošana, skriešana, riteņbraukšanas, triatlons un duatlons.
 
Paralēli pašu organizētajām aktivitātēm piedāvājam kvalitatīvus pakalpojumus citu sporta pasākumu un sacensību organizatoriem. Piedāvājumā ietilpst gan On-line pieteikšanās nodrošināšana internetā, gan sacensību sekretariāta darba organizēšana, gan dalībnieku rezultātu fiksēšana ar pasaulē plaši atzīto elektronikas iekārtu "Mylaps - ChampionChip", kā arī apskaņošanas iekārta un dažādi citi tehniski-organizatoriski pakalpojumi.
 
 Mūsu pakalpojumus izvēlējušies gan Latvijas sporta pasākumu organizatori (Starptautiskais Rīgas maratons, Baltijas kauss triatlona sprinta distancē, Latvijas Olimpiāde, Latvijas čempionāti garo distanču skrējienos, dažādi oficiāli čempionāti distanču slēpošanā un skrituļslidošanā, kā arī daudzi no Latvijas velobraucieniem un citas, dažādas sacensības), kā arī esam pieaicināti apkalpot vairākus no lielākajiem sporta pasākumiem Lietuvā (Starptautiskais Viļņas maratons, Lietuvas un Baltijas kausi triatlonā, duatlonā, kā arī lielākais Lietuvas MTB velobraukšanas seriāls un citas sacensības).

 

BIGBANK Skrien Latvija
BIGBANK
SKRIEN LATVIJA 2017

Federācijas

Sponsors

Atbalstītāji

Informatīvie atbalstītāji